İCESCO-nun Baş direktoru Fəxri xiyabanı və Şəhidlər xiyabanını ziyarət edib
İslam Dünyası Elm, Təhsil və Mədəniyyət Təşkilatının (İCESCO) Baş direktoru Salim bin Məhəmməd əl-Malikin rəhbərlik etdiyi nümayəndə heyətinin ölkəmizə səfəri davam edir.
Yanvarın 13-də İCESCO-nun Baş direktoru Salim bin Məhəmməd əl-Malik və  nümayəndə heyətinin üzvləri Fəxri xiyabanda Azərbaycan xalqının ümummilli lideri, müasir müstəqil Azərbaycan dövlətinin qurucusu Heydər Əliyevin məzarını ziyarət ediblər. Ulu öndərin məzarüstü abidəsi önünə gül dəstələri qoyulub, xatirəsi dərin ehtiramla yad olunub.
Ümummilli liderin ömür-gün yoldaşı, görkəmli oftalmoloq-alim, akademik Zərifə xanım Əliyevanın da xatirəsi anılıb, məzarı üzərinə gül dəstələri qoyulub.
Sonra Şəhidlər xiyabanına gələn İCESCO-nun Baş direktoru və nümayəndə heyətinin üzvləri Azərbaycanın suverenliyi və ərazi bütövlüyü uğrunda canlarından qəhrəman Vətən övladlarını xatirəsinə ehtiramlarını bildirib, məzarları üzərinə və “Əbədi məşəl” abidəsinin önünə gül dəstələri qoyublar.

Генеральный директор ИСЕСКО посетил в Аллее почетного захоронения могилу великого лидера Гейдара Алиева и Шехидляр хиябаны
4092
13.01.2021
13.01.2021 02:09
13 января находящаяся с визитом в Азербайджане делегация во главе с генеральным директором Исламской организации по вопросам науки, образования и культуры (ИСЕСКО) Салимом бин Мохаммедом аль-Маликом, прибыв в Аллею почетного захоронения, почтила память общенационального лидера нашего народа, архитектора и созидателя современного независимого азербайджанского государства Гейдара Алиева, возложила цветы к его могиле.
Также была почтена память видного ученого-офтальмолога, академика Зарифы ханым Алиевой, возложены цветы к ее могиле.
Затем прибыв в Шехидляр хиябаны, гости почтили память героических сынов Родины, отдавших жизни за суверенитет и территориальную целостность нашей страны, возложили цветы на их могилы.