Mahnı, musiqi qədər, incəsənət, mədəniyyət qədər insanları bir-birinə heç nə bağlamır. İncəsənətin, mədəniyyətin, xüsusən də, mahnının, musiqinin oynadığı rolu heç bir vasitə oynaya bilməz.

HEYDƏR ƏLİYEV

1 may, bazar

C.Rodari “Cipollino”
Ə.Əmirli “Ah, bu uzun sevda yolu...”

11:00
19:00

2 may, bazar ertəsi

C.Rodari   “Cipollino”

11:00

7-8  may, şənbə-bazar

H.Həsənov “Qürbətdən gələn məktublar“

19:00

14 may, şənbə

Ə.Əmirli  “Şah Qacar”

19:00

15 may, bazar

Ə.Əmirli “Ah, bu uzun sevda yolu...”

19:00

20 may, cümə

C.Məmmədquluzadə “Ölülər”

19:00

21 may, şənbə

İ.Əfəndiyev “Mənim günahım”

19:00

22 may, bazar

E.Filippo “Filumena Marturano”

19:00

28-29 may

A.P.Nemətov “Zəfər yolu”

19:00

1 may, bazar

Ü.Hacıbəyli "Arşın mal alan" - musiqili tamaşa

19:00

4 may, çərşənbə

C.Verdi  "Traviata" - opera

19:00

7 may, şənbə

C.Puççini  "Bohema" - opera

19:00

8 may, bazar

P.Çaykovski "Romeo və Cülyetta" - balet

N.Rimski-Korsakov  "Şəhrizad" - balet

19:00

11 may, çərşənbə

Ü.Hacıbəyli "Əsli və Kərəm" - opera

19:00

14 may, şənbə

C.Puççini "Madame Butterfly" - opera

19:00

15 may, bazar

Q.Qarayev "Leyli və Məcnun" - balet

Q.Qarayev  "Don Kixot" - balet

19:00

18 may, çərşənbə

F.Əmirov  "Sevil" - opera

19:00

21 may, şənbə

C.Verdi  "Riqoletto" - opera

19:00

22 may, bazar

F.Əmirov "Min bir gecə" - balet

19:00

28 may, şənbə

P.Bülbüloğlu  "Eşq və Ölüm" - balet

19:00

29 may, bazar

Əməkdar artist İnarə Babayevanın solo konserti

19:00

 

1 may, bazar

Ş.Pero     “Yatmış gözəl və cırtdanlar”

“999-cu gecə” F.Əmirovun musiqiləri əsasında

11:00

19:00

6 may, cümə

 

T.Quliyev “Bəxtiyar” Premyera

19:00

7 may, şənbə

 

C.Barri, Qrim qardaşları  “Bremen musiqiçiləri və Pen”

T.Quliyev “Bəxtiyar” Premyera

12:00

19:00

8 may, bazar

Y.Şvarts, Z.Quliyeva “Qırmızı papaq və Redmüzi”

V.Hüqo “Paris Notr-dama ithaf”

12:00

19:00

13 may, cümə

A.Xayt, A.Kurlyandski   “Bir dayan,canavar!” (rus dilində)

 

11:00

14 may, şənbə

Ə.Səmədli  “Meşə çaqqalsız olmaz”

R.Hacıyev     “Qafqazlı qardaşqızı” (rus dilində)

12:00

19:00

15 may, bazar

V.Ulanovski, V.Orlov      “Qızıl cücə” (rus dilində)

F.Sücəddinov, T.Vəliyeva    “Mən dəyərəm min cavana”

12:00

19:00

16 may,

bazar ertəsi

İrəvan Dövlət Dram teatrının tamaşası

H.Orucov   “Burdan min atlı keçdi”

19:00

19 may,

cümə axşamı

Gəncə Dövlət Dram Teatrının tamaşası

N.Məmmədli     ”Cavad xan”

19:00

20 may, cümə

Gəncə Dövlət Dram Teatrının tamaşası

N.Məmmədli   ”Cavad xan”

19:00

21 may, şənbə

O.Zülfüqarov, R.Heydər  “Dəcəl çəpişlər”

O.Kazımi, R.Heydər  “Qızıl toy”

12:00

19:00

22 may, bazar

E.Sabitoğlu,Y.Şvarts   “Qırmızı papaq”  (rus dilində)

M.de Servantes    “Psix”

12:00

19:00

27 may, cümə

M.Kamoletti  “Fransızsayağı qarnir” (rus dilində)

 

19:00

28 may, şənbə

A.Rıbnikov, A.Tolstoy   “Buratino”

Ü.Hacıbəyli   “Ər və arvad”

12:00

19:00

29 may, bazar

Rus xalq nağılı    “Qoğalın məcərası” (rus dilində)

S.Rüstəmov, M.S.Ordubadi   “Beş manatlıq gəlin”

12:00

19:00

1 may, bazar

Ю.Поляков   «Московское сафари»

19:00

6 may, cümə

Эльчин    «Сталин»

19:00

7 may, şənbə

А.С.Пушкин   «Сказка о царе Салтане, князе Гвидоне и царевне –Лебеди»

В.Мухарьямов    «День сюрпризов»

12:00

 

19:00

8 may, bazar

В.Неверов «Угадай сказку !-5»

К.Саид     «Али и Нино»

12:00

19:00

13 may, cümə

Н.В.Гоголь  "Женитьба"

 

12:00

14 may,  şənbə

«Приключения Аладдина, принцессы  Жасмин и Джина-духа лампы»

Анар  «Уйди из моих снов»  («Тахмина и Заур»)

12:00

 

19:00

15 may, bazar

В.Неверов   «В гостях у сказки!»

П.Гладилин  «Афинские вечера»

12:00

19:00

20 may, cümə

М.Ибрагимбеков  «И приходила женщина»

 

19:00

21 may,  şənbə

В.Резникова «По-щучьему веленью»

Е.Поддубная  «Последняя страсть королевы»

("А дождь себе льёт, да льёт")

12:00

19:00

22  may,  bazar

В.Неверов  «Дюймовочка»

Д.Остин   «Гордость и предубеждение»

12:00

19:00

27 may, cümə

М.Ю.Лермонтов  «Маскарад»

19:00

28 may,   şənbə

А.С.Пушкин «Сказка о царе Салтане, князе Гвидоне и царевне –Лебеди»

М.Ф.Ахундзаде «Мусье Жордан, Ученый ботаник и дервиш Масталишах, знаменитый колдун»

12:00

 

19:00

29  may,  bazar

«Приключения Аладдина, принцессы    Жасмин и Джина-духа лампы»

Р.Куни «Он,она,окно..... любовник»

12:00

 

19:00

 

1 may,

bazar

T. Vəliyeva “Cəza” (monotamaşa)

(GTT kiçik səhnə )

19:00

7 may,

şənbə

A. S. Puşkin “Qızıl balıq”

(Teatr Xadimləri İttifaqının zalı)

Y. Abramov, L. Bəyim “Yarımçıq qalmış...”

(Teatr Xadimləri İttifaqının zalı )

12:00

 

19:00

 

14 may,

şənbə

P. Pançev  “Dörd əkizin nağılı”

(Teatr Xadimləri İttifaqının zalı)

T. Vəliyeva “Mənim ağ göyərçinim”

Əməkdar artist Azər Mirzəyevin “70” illik yubileyinə həsr olunur

(Teatr Xadimləri İttifaqının zalı)

12:00

 

 

19:00

 

21 may,

şənbə

Y. Entin, V. Livanov “Bremen musiqiçiləri”

(Teatr Xadimləri İttifaqının zalı)

V. Şekspir “Romeo və Cülyetta”

(Teatr Xadimləri İttifaqının zalı)

12:00

 

 

19:00

 

28 may,

şənbə

P. Nurəliyeva “Qoğalın sərgüzəştləri”

(Teatr Xadimləri İttifaqının zalı)

C. Məmmədquluzadə “Dəli yığıncağı”

(Teatr Xadimləri İttifaqının zalı)

12:00

 

19:00

 

29  may,

bazar günü

M. Vahidzadə “Bir səbət tənhalıq”

Əməkdar artist Güşvər Şərifovanın “60” illik yubileyinə həsr olunur

(GTT kiçik səhnə)

19:00

1 may, bazar

K.Ağayeva “Göyçək Fatma”

 

Rus xalq nağılı  “Maşa və Ayı”

12:00

14:00

16:00

18:00

2 may,

bazar ertəsi

M.Seyidzadə  “Cırtdan”

 

M.Seyidzadə “Üç cəsur”

12:00

14:00

16:00

18:00

3 may,

çərşənbə axşamı

Ərəb xalq nağılı “Əlibaba və qırx quldur”

 

Rus xalq nağılı “Qoğal”

12:00

14:00

16:00

18:00

6 may,

cümə

Azərbaycan xalq nağılı  “Şəngülüm, Məngülüm”

 

Çipollino “C.Rodari”

12:00

14:00

16:00

7 may,

şənbə

Rus xalq nağılı “Maşa və ayı”

 

 

12:00

14:00

16:00

18:00

8 may,

bazar

Azərbaycan xalq nağılı “Ağ babanın nağılı”

 

Rus xalq nağılı “Durna balığı”

12:00

14:00

16:00

18:00

9 may,

bazar ertəsi

H.X.Andersen “Düyməcik”

 

 

Rus xalq nağılı “Qoğal”

12:00

14:00

16:00

18:00

13 may,

cümə

A.S.Puşkin “Qızıl balıq”

 

Rus xalq nağılı “Durna balığı”

12:00

14:00

16:00

14 may,

şənbə

Z.Rüfətoğlu  “Yeddi nar çubuğu”

 

 

C.Rodari  “Çipollino”

12:00

14:00

16:00

18:00

15 may,

bazat

Qrimm qardaşları “Ağca və yeddi Cırtdan”

 

 

Rus xalq nağılı “Qoğal”

12:00

14:00

16:00

18:00

20 may,

cümə

Rus xalq nağılı “Turp”

 

Rus xalq nağılı “Qoğal”

12:00

14:00

16:00

21 may,

şənbə

A.Şaiq “Tıq-Tıq və Taq-Taqın nağılı”

 

 

C.Rodari “Çipollino”

12:00

14:00

16:00

18:00

22 may,

bazar

Qrimm qardaşları “Ağca və yeddi Cırtdan”

 

R.Əlizadə“Bizim  Don Kixot”

12:00

14:00

18:00

27 aprel,

cümə

V.İlyuxov “Oyaq gözəl”

 

 

12:00

14:00

16:00

28 may,

şənbə

H.X.Andersen “Düyməcik”

 

C.Rodari “Çipollino”

12:00

14:00

16:00

18:00

29 may,

bazar

C.Barri “Piter Penn”

 

Rus xalq nağılı “Qoğal”

12:00

14:00

16:00

18:00

2 aprel, şənbə

B. Xanızadə “Pantomima buketi”

18:00

3 aprel, bazar

N.Rüstəmov “Ağ bığlılar”

18:00

9 aprel, şənbə,

10 aprel, bazar

 S.Hacıyeva “Dejavü”

18:00

16 aprel, bazar

B. Xanızadə, Bəhruz Əhmədli  “Son ştrix”

18:00

17aprel, bazar

B. Xanızadə “Pantomima buketi”

18:00

 23 aprel, şənbə

N.Rüstəmov “Ağ bığlılar”

18:00

24 aprel, bazar

B. Xanızadə “Underground”

18:00

30 aprel, şənbə

B. Xanızadə “Pantomima buketi”

18:00

1may, 7 may,

8 may, 28 may

B. Xanızadə “Yük” Premyera

18:00

14 may, şənbə

E.Rzayev “Kişilər və qadınlar”

18:00

15 may, bazar

N.Rüstəmov “Ağ bığlılar”

18:00

21 may, şənbə

B. Xanızadə “Underground”

18:00

22 may, bazar

B. Xanızadə “Pantomima buketi”

18:00

29 may, bazar

B. Xanızadə, B. Əhmədli  “Son ştrix”

18:00

1 may, bazar

X. Əlibəyli “Dovşanın ad günü”

14:00

7 may, şənbə

“Göyçək Fatma” (Xalq nağılı əsasında)

C. Cabbarlı “Solğun çiçəklər”

14:00

19:00

8 may, bazar

“Əlibaba və qırx quldur” (Ərəb xalq nağılı əsasında)

14:00

14 may, şənbə

A. Şaiq “Danışan gəlincik”

M. F. Axundzadə “Müsyö Jordan və dərviş Məstəli şah”

14:00

19:00

15 may, bazar

İ. Coşqun “Çal – oyna”

14:00

21 may, şənbə

X. Əlibəyli “Dovşanın ad günü” Mirzə Fətəli Axundzadə “Sərgüzəşti–vəziri–xani–Lənkəran”

14:00

19:00

22 may, bazar

A. Babayev “Nağıllar aləmində”

14:00

28 may, şənbə

“Azərbaycan – Yurdum mənim” (konsert – proqramı)

17:00

29 may, bazar

“Əlibaba və qırx quldur” (Ərəb xalq nağılı əsasında)

14:00